Autor: Artur Wójciak
Parterowy dom jednorodzinny
Odbicie lustrzane:
Cena projektu:
5 500 zł z VAT
Powierzchnia użytkowa: | 84,40 m2 |
Suma powierzchni pomocniczych: | 4,87 m2 |
Pom. techniczne + pralnia: | 4,87 m2 |
Powierzchnia zabudowy: | 117,69 m2 |
Kubatura: | 293,29 m3 |
Wysokość domu: | 6,36 m |
Kąt nachylenia dachu: | 35o |
Wymiary budynku: | 7,92 x 16,02 m |
Minimalne wymiary działki: | 18,92 x 26,02 m |
Pokoje (bez salonu): | 2 |
Łazienki + toalety: | 1 |
EP = 21,46 kWh/m² x rok(WT 2021)
Nowoczesny dom parterowy z salonem przeszklonym do samej połaci dachu. Przytulny, praktyczny, bardzo funkcjonalny. Prosty w formie, a zarazem wyjątkowo atrakcyjny prezentuje się efektownie za sprawą ciekawej elewacji, na której delikatne szarości pięknie komponują się z naturalną urodą drewna. Dużym plusem domu są szerokie przeszklenia, które wpuszczają do środka panoramiczne widoki, harmonijnie łącząc wnętrze z otoczeniem. Jeśli szukasz domu otwartego na światło i przestrzeń, ten projekt jest właśnie dla Ciebie.
D21-2B to gwarancja jakości w najlepszym stylu.
Wszystkie projekty domów z kolekcji DOMY 21 zaprojektowane są zgodnie z WT 2021 oraz rozporządzeniem Ministra Rozwoju w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego z dnia 11 września 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 1609). Budynek zaprojektowano jako wysokoenergooszczędny, wyposażony w pompę ciepła, ogrzewanie podłogowe, wentylację mechaniczną z rekuperacją oraz panele fotowoltaiczne.
Charakterystyka: Dom parterowy, niepodpiwniczony
Przeznaczenie: Dom dla 2-3-osobowej rodziny
W standardzie
W standardzie
System automatycznej wymiany powietrza i zastosowanie wymiennika ciepła pozwala efektywniej wykorzystać i kontrolować energię potrzebną do ogrzania domu, zminimalizować straty i zapewnić optymalny mikroklimat i wilgotność.
Korzyści i zalety:
1000,00 zł
1000 zł
Pobiera energię cieplną z gruntu lub wody przy pomocy wymiennika gruntowego zagłębionego pod powierzchnią ziemi lub w przygotowanych odwiertach w gruncie. W naszych projektach wykorzystujemy urządzenia typu solano-woda z kolektorem głębinowym z uwagi na optymalne wykorzystanie powierzchni działki oraz sprawniejszą i tańszą późniejszą eksploatację (przed wykonaniem konieczne jest wykonanie badań gruntowych). Ciepło pobrane z gruntu (energia cieplna kumulowana w ziemi ogrzewanej przez słońce) po przetworzeniu, a następnie podniesieniu temperatury i ciśnienia czynnika chłodniczego przez sprężarkę zostaje przekazane w skraplaczu ciepła z czynnika chłodniczego do wody płynącej w obiegu ogrzewania (ogrzewanie podłogowe) oraz do podgrzewacza wody użytkowej. Najefektywniejsze jest połączenie pompy z ogrzewaniem podłogowym lub innymi systemami działającymi na niskich zakresach temperatur (28 – 30 C)
Korzyści i zalety:
W standardzie
W standardzie
Pobiera energię cieplną nagromadzoną w powietrzu. Ciepło pobrane z powietrza po przetworzeniu, a następnie podniesieniu temperatury i ciśnienia czynnika chłodniczego przez sprężarkę zostaje przekazane w skraplaczu ciepła z czynnika chłodniczego do wody płynącej w obiegu ogrzewania (ogrzewanie podłogowe) oraz do podgrzewacza wody użytkowej. To najtańsza i najprostsza w montażu pompa ciepła, ale z uwagi na ograniczoną wydajność ( minimalna temperatura zewnętrzna przy której pompa pracuje samodzielnie to ok. – 20 C) projektujemy ją tylko do naszych najmniejszych domów. Najefektywniejsze jest połączenie pompy z ogrzewaniem podłogowym lub innymi systemami działającymi na niskich zakresach temperatur (28 – 30 C).
Korzyści i zalety:
W standardzie
W standardzie
Ogniwa fotowoltaiczne są urządzeniami przekształcającymi promieniowanie słoneczne bezpośrednio w energię elektryczną bez ubocznej produkcji zanieczyszczeń, hałasu i czynników, które mogą wpływać niekorzystnie na środowisko. Ilość wytworzonej energii jest proporcjonalna do intensywności promieniowania słonecznego, dlatego należy upewnić się czy połać dachowa, na której chcemy zainstalować system PV jest skierowana na południe oraz, czy nie leży w strefie cienia rzucanego przez inne budynki, kominy czy drzewa. Najwyższa wydajność produkcji energii przez system występuje, gdy słońce pada na ogniwa pod kątem prostym. W Polsce optymalny kąt nachylenia dla paneli fotowoltaicznych to 30-40°. Uzyskanie instalacji o mocy 1 kWe wymaga powierzchni od 7 m² do 20 m² w zależności od zastosowanego modułu i rejonu kraju. Pokrycie niemal całego zapotrzebowania energetycznego domu jednorodzinnego zapewnia instalacja o mocy ok. 2 kWe.
Korzyści i zalety:
W standardzie
W standardzie
Ogrzewanie podłogowe – zaprojektowane we wszystkich projektach DOMY21, zapewnia optymalną temperaturę i komfort cieplny domowników. To system ogrzewania niskotemperaturowego, który większość ciepła przekazuje w drodze promieniowania. Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego wykończenia podłogi i materiału dopuszczonego do stosowania z ogrzewaniem podłogowym – w minimalnym stopniu powinien zmniejszać wydajność ogrzewania podłogowego. Ten typ ogrzewania sprawdza się z nowoczesnymi niskotemperaturowymi źródłami ciepła jak pompy ciepła lub kotły kondensacyjne.
Korzyści i zalety:
950,00 zł
950 zł
Kosztorysy opracowywane są na podstawie ukończonego, pełnobranżowego projektu technicznego PT.
Przygotowane są zestawienia powierzchniowe i ilościowe materiałów niezbędnych do realizacji budynku. Katalogi cenowe są uśrednione z terenu całego kraju. Nasze kosztorysy przedstawiają cenę budowy wybranego projektu domu w stanie wykończonym tzw. deweloperskim, w podstawowym zakresie tzn. całkowicie wykończonego z zewnątrz w tym stolarka okienna i drzwiowa, ze ściankami działowymi, ociepleniem i izolacją poddasza, z parapetami, wylewką betonową na podłodze i tynkami na ścianach. W kosztorysie nie są ujęte instalacje wewnętrzne i nie zawierają elementów instalacji (szacunkowy ich koszy wynosi ok. 15% wartości całej inwestycji).
Kosztorys nie uwzględnia również instalacji energooszczędnych będących w standardzie projektu (wentylacja mechaniczna, pompa ciepła, ogniwa fotowoltaiczne) z uwagi na konieczność dokładnej ich adaptacji do konkretnej lokalizacji domu. W projekcie technicznym przedstawione są orientacyjne ceny przyjętych przez projektanta urządzeń instalacji energooszczędnych wybranych producentów.
700,00 zł
700 zł
Instalacja solarna, dzięki kolektorom słonecznym, pozyskuje darmową energię promieniowania słonecznego i przetwarza ją na ciepło. Uzyskane ciepło może być wykorzystane m.in. do podgrzewania wody użytkowej lub wspomaganie ogrzewania domu. Przy pomocy krążącego w orurowaniu nośnika ciepła, najczęściej niezamarzalnego, nieszkodliwego roztworu glikolu, energia jest przekazywana do zasobnika ciepłej wody. Zasobnik jest umieszczony przeważnie w pobliżu kotła CO, aby w razie konieczności dogrzać wodę do wymaganej temperatury. System podgrzewania ciepłej wody współpracuje hybrydowo z drugim źródłem ciepła (np. kocioł olejowy, kocioł gazowy, kocioł pelletowy).
Prawidłowo dobrana i wykonana instalacja jest w stanie zmniejszyć wydatki na ciepłą wodę nawet o 60% rocznie.
Korzyści i zalety:
Uwaga:
Wszystkie projekty z naszej oferty standardowo wyposażone są w pompę ciepła i ogniwa fotowoltaiczne, dlatego przed zakupem dodatku KOLEKTORY SŁONECZNE prosimy o kontakt za naszym działem projektowym, w celu omówienia możliwości i zasadności instalowania kolektorów słonecznych w wybranym projekcie domu.
700,00 zł
700 zł
Prefabrykowane wiązary dachowe są doskonałą, szybką w montażu i ekonomiczną alternatywą dla tradycyjnej więźby dachowej. Sprawdzają się szczególnie w przypadku projektów z prostym dwu- lub wielospadowym dachem, w domach parterowych i garażach wolnostojących. Do jej wykonania zużywa się ok. 20-40% mniej drewna niż w wersji tradycyjnej. Elementy więźby projektuje się w specjalnym programie komputerowym, nie trzeba stosować kosztownego stropu żelbetowego, można zrezygnować z niektórych ścian nośnych, fundamentowych i funkcjonalnie kształtować przestrzeń poddasza. Rezygnując z wykonania stropu uzyskamy dodatkowe obniżenie kosztów.
Korzyści i zalety:
700,00 zł
700 zł
Projekt domu rozszerzony o projekt centralnego odkurzacza. Tradycyjny odkurzacz zostaje zastąpiony przez węża wkładanego każdorazowo do gniazdka. Powietrze z kurzem trafia do jednostki centralnej zamontowanej w kotłowni lub w garażu, która oczyszcza zassane powietrze i wydmuchuje poza dom. Dzięki temu unikamy sytuacji występującej w tradycyjnym odkurzaczu, kiedy oczyszczone powietrze wraca z powrotem do pomieszczenia. Odkurzanie jest ciche, skuteczne i nie wymaga przenoszenia odkurzacza z pokoju do pokoju.
Korzyści i zalety:
800,00 zł
800 zł
Inteligentna instalacja w domu to przede wszystkim zastosowanie wielu udogodnień i nowoczesnych rozwiązań poprawiających jego funkcjonalność, bezpieczeństwo i zużycie energii. Proponowany przez nas system umożliwia zaawansowane sterowanie i zarządzanie instalacjami domowymi oraz elementami wyposażenia takimi jak: oświetlenie, żaluzje i rolety, ogrzewanie, wentylacja mechaniczna, bramy garażowe, wjazdowe i furtki wejściowe, domofony, czujniki ruchu, gniazdka sterowalne, alarm i instalacje ogrodowe. Cały system jest prosty w obsłudze i ułatwia życie mieszkańcom domu.
Korzyści i zalety:
Jak kupić projekt, co zawiera projekt. Zmiany w projekcie oraz inne istotne informacje. Konsultacje od poniedziałku do piątku między 8.00 a 16.00: + 48 71 798 38 64.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.