Strona głównaO nas

O nas

STUDIO DOMY21 to połączenie wieloletniego doświadczenia w projektowaniu obiektów indywidualnych w STUDIO ARCHIPELAG z wiedzą zdobytą w czasie projektowania i opracowywania projektów typowych w P.P. ARCHIPELAG. Tak powstała autorska kolekcja nowoczesnych, ekonomicznych, ekologicznych i energooszczędnych powtarzalnych domów jednorodzinnych. Zaprojektowana z przekonaniem, że przemyślany, dopracowany architektonicznie, naturalnie spleciony ze światłem, przestrzenią i krajobrazem dom jest jednym z najważniejszych elementów harmonijnego życia, jest naszym schronieniem i oazą. Wykorzystując optymalnie nowoczesne rozwiązania materiałowe i instalacyjne, tworzymy domy przyjazne dla przyrody, której jesteśmy częścią.

Autorem kolekcji jest Artur Wójciak, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, założyciel i główny projektant STUDIA DOMY21. Autor wielu nowoczesnych domów jednorodzinnych, rezydencji, budynków wielorodzinnych, osiedli, obiektów użyteczności publicznej, eksperymentalnych projektów domów jednorodzinnych, laureat licznych nagród. m.in. Piękny Wrocław.

Równolegle rozwija się dział projektów indywidualnych, będący kontynuacją i uzupełnieniem działalności STUDIA ARCHIPELAG. Każdy projekt, bez względu na skalę, to dla nas duże wyzwanie. Wsłuchujemy się w potrzeby inwestora, szczegółowo analizujemy otoczenie, z szacunkiem podchodzimy do przyrody i tkanki urbanistyczno-architektonicznej. Szukamy nowatorskich, nowoczesnych, często eksperymentalnych rozwiązań, ale zawsze w harmonii z tym, co zastaliśmy lub starając się przywrócić lub wykreować nowe, przejrzyste i spójne estetycznie rozwiązania. Projektujemy i realizujemy domy maksymalnie dopasowane do potrzeb i stylu życia właścicieli. Dyskutujemy, przekonujemy, szanujemy, poszukujemy, nie boimy się ryzyka i trudnych wyzwań, szukamy najlepszych rozwiązań tak długo, jak to możliwe. Tworzymy. To nasza pasja.

lat doświadczenia w branży architektonicznej

zrealizowanych projektów gotowych

zrealizowanych projektów indywidualnych

Architektura

W czasach zmian klimatycznych potrzebujemy odpowiedzialności, także w architekturze, dlatego w naszej codziennej pracy projektujemy budynki, które zużywają niewiele energii i w minimalnym stopniu ingerują w środowisko naturalne. Są ekologiczne, ale i tańsze w użytkowaniu, przez co również ekonomiczne. Od lat aktywnie działamy na rzecz zrównoważonego rozwoju, promujemy energooszczędne budownictwo i angażujemy się w proekologiczne inicjatywy i edukację. Już w 2008 roku wyprzedzając ówczesne trendy, stworzyliśmy dom modelowy LUMINA i nowoczesną serię domów XXI, a w 2018 nasza kolekcja projektów ENERGO PLUS została wyróżniona certyfikatem jakości HOME ZONE. Dbałość o środowisko towarzyszy nam na każdym etapie – od planowania, poprzez projekt, budowę, aranżację wnętrza oraz wykończenie elewacji, gdzie również stawiamy na piękno naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień i klinkier.

Wierzymy, że harmonijny dom to harmonijne życie, dlatego dbamy, aby architektura, którą tworzymy była przestrzenią przyjazną dla ludzi i otoczenia.

Zmiany mogą zajść w dużej skali, jeśli będą sumą naszych małych kroków, ważne są nasze codzienne wybory, także podczas budowy domu. Dbając o naturę, dbamy o planetę i siebie nawzajem. Zapraszamy do lektury naszego bloga, gdzie znajdziecie więcej informacji o tym kim jesteśmy, jak pracujemy, co nas inspiruje, pozwala patrzeć szerzej i codziennie rozwijać się w naszej pasji tworzenia. Świat wokół nas stale się zmienia, a my staramy być zawsze krok do przodu.